Broušení nástrojů

S tím, jak se rozrůstají druhy nástrojů, rozrůstají se i techniky broušení. I když žijeme ve spotřební společnosti, ne všechno co se ztupí se musí ihned vyhodit. Profesionální firmy dnes dokáží nabrousit téměř vše na co si vzpomenete. Od klasické kosy počínaje po složité lékařské nástroje konče.

Nástroje pro kovovýrobu

Běžná brousící firma dokáže nabrousit nástroje pro kovovýrobu. Například vrtáky, korunkové frézy, destičky do frézovacích hlav, pásové pily, hlavy šroubů, soustružnické nože apod.

Nástroje pro dřevovýrobu

Pro dřevovýrobu je též velmi snadné nabrousit běžné nástroje. Například dláta, hoblíky, sukovníky, plátky do pil, nože do hoblovek, strojní frézy apod.

Nástroje pro domácnost a gastro

Běžně používané nástroje v domácnosti, které by byl problémy nabrousit „na koleni“ a nebo ne tak dokonale jako od profesionálů. Mezi tyto nástroje patří například nože do kutrů, do robotů, řezné kotouče a kolébkové nože a mnoho dalšího.

Zahrada, hobby a sport

Je důležité pamatovat na to, že čím lépe je postaráno o nástroje, tím déle nám budou sloužit. U zahradního vybavení a vybavení pro kutily to platí dvojnásob. Není problém si nechat nabrousit zahradní nůžky, krájecí kotouče do robotů, pákové nůžky, nožíky do šicích strojů, nůžky na plech. Stejně tak je dobré si nechávat pravidelně brousit strojky na vlasy, strojky na psy, nůžky na nehty. Sport zde má také své zastoupení a to brusle.