Brousky na sportovní vybavení

Při mnoha sportech je třeba brousit nástroje a náčiní, kterým se sport provozuje. U zimních sportů je třeba brousit hrany lyží nebo hrany snowboardů. U bruslení nebo pro hokej se brousí nože bruslí. V letních sportech je situace obdobná. U rybolovu se brousí háčky na ryby, nože apod. Základní informace o brouscích na jednotlivé sporty naleznete na příslušných stránkách.

Brousek na Snowboard

Mechanický brousek na snowboard by měl být součástí vybavení každého jezdce. Slouží k dobrušování hran snowboardu i k údržbě skluznice.
Více informací o tomto brousku: Brousek na snowboard

Ostřič hran Snowboardu

Snowboard a zejména jeho hrany by měly splňovat určité podmínky. Každou jízdou dochází k jejich otupení a na ledu kamenech k jejich poškozování. Ostřič řeší právě tyto hrany.
Více informací o ostřiči: Ostřič hran Snowboardu

Brousek na lyže

Carvingové i rovné lyže jsou přímo závislé na hranách. Ostrost nebo tupost hran určuje jak dobře budou lyže ovladatelné. Sklon ke skluznici zase jak moc budou držet svůj směr. Tyto problémy řeší brousek na lyže.
Více informací o tomto brousku: Brousek na lyže

Ostřič hran lyží

Pokud není třeba řešit skluznici, ale pouze udržovat hrany lyží v optimální kondici, je vhodné vlastnit ostřič hran lyží. Slouží k dobrušování této důležité části lyží.
Další informace: Ostřič hran lyží