Chu-ishi Naori

Chu-ishi Naori je japonský termín, který označuje brusný kámen se střední zrnitostí, vhodný pro broušení a údržbu nožů. Tento typ kamene se řadí mezi kameny s hrubší zrnitostí používané pro počáteční tvarování čepele a jemnější dokončovací kameny. Chu-ishi Naori se nejčastěji používá jako přechodový kámen v procesu broušení, kdy se jím zjemňuje a sjednocuje povrch čepele po hrubším broušení a připravuje se na finální leštění. Zrnitost těchto kamenů se obvykle pohybuje v rozmezí od 1000 do 3000, což umožňuje efektivní odstranění stop po předchozím broušení a vytvoření jemnějšího ostří. Použití Chu-ishi Naori kamene je důležitým krokem pro dosažení optimální ostrosti a kvality výsledného ostří nože.

„Chu-ishi“ by se dalo přeložit jakostřední kámen“ (中石), ale nejedná se o žádný zavedený termín. „Naori“ (直り) znamená „oprava, náprava, uzdravení“, ale v kombinaci s „Chu-ishi“ nedává smysl.

V japonštině neexistuje žádné ustálené slovní spojení, které by znělo takto podobně a mělo nějaký specifický význam. Ani jednotlivá slova „Chu-ishi“ a „Naori“ se běžně nepoužívají samostatně.

Časté otázky týkající se výrazu Chu-Ishi-Naori

  • Co znamená japonský termín Chu-Ishi-Naori ?

    „Chu-ishi“ by se dalo přeložit jakostřední kámen“ (中石), ale nejedná se o žádný zavedený termín. „Naori“ (直り) znamená „oprava, náprava, uzdravení“.

  • Co je Chu-Ishi-Naori v kontextu japonského nožířství ?

    Chu-ishi Naori je japonský termín, který označuje brusný kámen se střední zrnitostí, vhodný pro broušení a údržbu nožů.

« Zpět na slovník pojmů