Elektrická bruska

Elektrická bruska je druh elektrického nářadí, které se používá k broušení a leštění různých materiálů. Je poháněna elektrickým motorem, který uvádí do pohybu brusný kotouč nebo pás.

Elektrická bruskaOtevře se v novém okně
www.onlineshop.cz
Elektrická bruska

Elektrické brusky se používají v různých oborech, například v průmyslu, řemeslech nebo v domácnosti. Používají se k broušení kovů, dřeva, plastů, kompozitních materiálů a dalších materiálů.

Elektrické brusky se dělí podle typu konstrukce na různé typy, například:
Úhlová bruska: Úhlová bruska má kotouč, který se otáčí kolem své osy. Používá se k hrubším broušení a řezání.
Pásová bruska: Pásová bruska má pás, který se pohybuje mezi dvěma válci. Používá se k broušení velkých ploch nebo k odstraňování velkého množství materiálu.
Vibrační bruska: Vibrační bruska má brusný papír, který se pohybuje nahoru a dolů. Používá se k jemnému broušení a leštění.
Excentrická bruska: Excentrická bruska má brusný kotouč, který se otáčí kolem své osy a současně se otáčí kolem své osy. Používá se k broušení a leštění různých povrchů.
Multifunkční bruska: Multifunkční bruska je kombinací různých typů brusek. Používá se k různým úkolům, například k broušení, řezání, leštění a čištění.

Při používání elektrické brusky je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Bruska by měla být vždy zapnutá před přiložením brusného kotouče nebo pásu k materiálu. Je také důležité použít ochranné brýle a rukavice, abyste se ochránili před odletujícími nečistotami.

Elektrické brusky jsou cenově dostupným a snadno dostupným nástrojem, který je vhodný pro různé aplikace.

« Zpět na slovník pojmů