Expanzní brusný kotouč na kov

Expanzní brusný kotouč na kov je druh brusného nástroje, který se používá k broušení a leštění kovů. Je charakterizován pružnou konstrukcí, která umožňuje kotouči přizpůsobit se tvaru obrobku.

Expanzní brusné kotouče na kov se používají především k broušení vnitřních a vnějších povrchů kovových výrobků, například trubek, kanálů nebo otvorů. Lze je také použít k broušení nerovných povrchů nebo k odstranění rzi, oxidu nebo starých nátěrů.

Expanzní brusný kotouč na kovOtevře se v novém okně
www.daitex.cz
Expanzní brusný kotouč na kov

Expanzní brusné kotouče na kov jsou vyráběny z různých materiálů, například z oceli, hliníku nebo plastu. Zrna brusiva mohou být vyrobena z různých materiálů, například z oxidu hlinitého, karbidu wolframu nebo diamantu.

Expanzní brusné kotouče na kov se používají na různých bruskách, například na pásových bruskách, vibračních bruskách nebo excentrických bruskách.

**Při použití expanzního brusného kotouče na kov je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Bruska by měla být vždy zapnutá před přiložením kotouče k obrobku. Je také důležité použít ochranné brýle a rukavice, abyste se ochránili před odletujícími nečistotami.

Expanzní brusné kotouče na kov jsou cenově dostupným a snadno dostupným brusným nástrojem, který je vhodný pro různé aplikace v kovovýrobě.
Zde jsou další informace o expanzních brusných kotoučích na kov:
Typy expanzních brusných kotoučů na kov: Expanzní brusné kotouče na kov se dělí podle typu konstrukce na kotouče s pružnou základnou a kotouče s pružným povrchem. Kotouče s pružnou základnou mají pružný nosič, který umožňuje kotouči přizpůsobit se tvaru obrobku. Kotouče s pružným povrchem mají pružná zrna brusiva, která umožňují kotouči přizpůsobit se tvaru obrobku.
Velikost expanzních brusných kotoučů na kov: Expanzní brusné kotouče na kov jsou dostupné v různých velikostech, například v průměrech 100, 125, 150 a 200 mm.
Zrna brusiva: Expanzní brusné kotouče na kov jsou dostupné s různými velikostmi zrn brusiva, například s hrubými, středními a jemnými zrny. Hrubá zrna jsou vhodná pro rychlé odstranění materiálu, střední zrna pro broušení do hladka a jemná zrna pro leštění.

« Zpět na slovník pojmů