Elektrokorund

Elektrokorund je druh umělého brusiva, které se vyrábí tavením oxidu hlinitého (Al2O3) v elektrické peci. Elektrokorund je tvrdý a odolný materiál, který se dobře hodí k broušení.

ElektrokorundOtevře se v novém okně
pph-rewa.pl
Elektrokorund

Elektrokorund se používá v různých brusných nástrojích, například v brusných papírech, pilnících, brusných kamenech a brusných kotoučích. Lze jej použít k broušení kovů, dřeva, plastů a dalších materiálů.

Elektrokorund je dostupný v různých velikostech zrn. Hrubá zrna jsou vhodná pro rychlé odstranění materiálu, střední zrna pro broušení do hladka a jemná zrna pro leštění.

Elektrokorund je cenově dostupným a snadno dostupným brusivem, které je vhodné pro různé aplikace.

Zde jsou další informace o elektrokorundu:
Typy elektrokorundu: Elektrokorund se dělí podle typu složení na korund a karborundum. Korund je vyroben z oxidu hlinitého, zatímco karborundum je vyroben z karbidu wolframu.
Velikost zrn elektrokorundu: Elektrokorund je dostupný s různými velikostmi zrn. Velikost zrna se měří v mesh. Čím vyšší je číslo mesh, tím je zrno menší.
Použití elektrokorundu: Elektrokorund se používá v různých brusných nástrojích, například v brusných papírech, pilnících, brusných kamenech a brusných kotoučích. Lze jej použít k broušení kovů, dřeva, plastů a dalších materiálů.

« Zpět na slovník pojmů