Kyou-To Toku-San

Obsah příspěvku

Kyou-To Toku-San je japonský termín, který označuje speciální nebo unikátní produkty pocházející z města Kyoto. Toto označení se používá pro širokou škálu výrobků, včetně řemeslných předmětů, potravin, textilu a v neposlední řadě i nožů. Když se tento termín vztahuje na nože, zdůrazňuje jejich jedinečnost, vysokou kvalitu a spojení s bohatou řemeslnou tradicí Kyota. Nože s označením Kyou-To Toku-San jsou často vyráběny ručně zkušenými místními nožíři, kteří používají tradiční techniky a vysoce kvalitní materiály. Tyto nože jsou ceněny pro svou preciznost, ostrost, trvanlivost a estetickou krásu. Jsou považovány za vrchol nožířského umění a jsou vyhledávány náročnými kuchaři a sběrateli jak v Japonsku, tak v zahraničí.

Význam slova Kyou-To Toku-San

Kyou-To Toku-San je japonský výraz, který se skládá ze tří slov: Kyou (京), To (都) a Toku-San (特産). Doslovný překlad tohoto výrazu je „speciální produkt hlavního města“. V Japonsku se tento termín používá pro označení vysoce kvalitních a unikátních produktů, které pocházejí z oblasti Kjóta, bývalého hlavního města Japonska.

Překlad a historie slova Kyou-To Toku-San

Slovo Kyou (京) znamená „hlavní město“ a odkazuje na město Kjóto, které bylo hlavním městem Japonska po více než tisíc let, od roku 794 do roku 1868. Kjóto je známé svou bohatou historií, kulturou a řemeslnou tradicí.

To (都) také znamená „hlavní město“ a zdůrazňuje význam Kjóta jako centra japonské kultury a historie.

Toku-San (特産) se skládá ze dvou znaků: Toku (特), což znamená „speciální“ nebo „jedinečný“, a San (産), což znamená „produkt“ nebo „výrobek“. Společně tato dvě slova označují něco, co je vyrobeno v určité oblasti a je považováno za specialitu daného regionu.

Využití slova Kyou-To Toku-San

Výraz Kyou-To Toku-San se používá pro označení široké škály produktů pocházejících z Kjóta, včetně potravin, řemeslných výrobků, textilu a dalších tradičních japonských předmětů. Mezi nejznámější Kyou-To Toku-San patří:

 1. Kjótská keramika a porcelán
 2. Kjótské hedvábí a brokát
 3. Kjótské sladkosti (wagashi)
 4. Kjótský zelený čaj (Uji matcha)
 5. Kjótské řemeslné výrobky, jako jsou vějíře, laky a bambusové výrobky

Produkty označené jako Kyou-To Toku-San jsou vysoce ceněny pro svou kvalitu, jedinečnost a spojení s bohatou kulturní historií Kjóta.

Kanji (Kanži) slova Kyou-To Toku-San

京都特産

Významově podobná slova

 1. Kjóto meibutsu (京都名物) – Kjótské speciality
 2. Kjóto-fu (京都風) – Kjótský styl
 3. Kjóto dentó kógei (京都伝統工芸) – Kjótská tradiční řemesla
 4. Kjóto miyage (京都土産) – Kjótské suvenýry
 5. Kjóto-mono (京都物) – Kjótské zboží

Výraz Kyou-To Toku-San je důležitou součástí japonské kultury a odráží hlubokou úctu a obdiv k řemeslné zručnosti a tradici Kjóta. Produkty označené tímto termínem jsou vyhledávány jak místními obyvateli, tak i turisty, kteří si chtějí domů odnést kousek autentické japonské kultury. Kjóto, jako bývalé hlavní město a centrum japonské kultury po staletí, zůstává i nadále zdrojem inspirace a pýchy pro japonský národ, a výraz Kyou-To Toku-San je připomínkou tohoto bohatého dědictví.

Časté otázky k japonskému výrazu Kyou-To Toku-San

 • Co znamená výraz Kyou-To Toku-San?

  Jedná se o výrobky a další produkty, které pocházející z města Kjóto. Vychází z historie jako připomínka kulturního dědictví a tradic.

« Zpět na slovník pojmů
Sdílejte tento příspěvek

Další příspěvky