Yaginoshima

Yaginoshima je vysoce ceněný typ přírodního brusného kamene pocházející zstrova Kyushu v Japonsku. Tyto kameny jsou známé pro svou jemnou zrnitost a schopnost vytvořit zrcadlově lesklý povrch na čepelích nožů během finálního leštění. Yaginoshima kameny mají obvykle zrnitost v rozmezí od 8000 do 12000 a výše, což z nich dělá ideální volbu pro závěrečné fáze broušení, kdy je cílem dosáhnout dokonale hladkého a ostrého ostří. Díky své unikátní struktuře a složení dokážou Yaginoshima kameny rychle a efektivně odstranit i ty nejjemnější stopy po předchozím broušení a zanechat čepel s nádherným leskem. Tyto kameny jsou vyhledávány profesionálními nožíři i náročnými nadšenci, kteří touží po dosažení nejvyšší kvality ostří.

Význam slova Yaginoshima

Yaginoshima je japonské slovo, které se skládá ze dvou částí – „yagi“ a „shima“. „Yagi“ znamená v překladu koza a „shima“ ostrov. Doslovný překlad slova Yaginoshima je tedy „kozí ostrov“.

Překlad a historie slova Yaginoshima

Slovo Yaginoshima pochází z japonštiny a jeho překlad do češtiny je „kozí ostrov“. Toto pojmenování pravděpodobně vzniklo na základě skutečnosti, že se na ostrově nacházelo větší množství koz. Přesná historie vzniku tohoto názvu však není známá.

Využití slova Yaginoshima

Yaginoshima je název jednoho z mnoha japonských ostrovů. Tento ostrov se nachází v prefektuře Okinawa a je součástí souostroví Yaeyama. Yaginoshima je poměrně malý ostrov s rozlohou pouze 1,5 km². I přes svou malou rozlohu je však ostrov Yaginoshima turisticky atraktivní, a to především díky svým písečným plážím a korálovým útesům, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování.

Kromě názvu ostrova se slovo Yaginoshima příliš často nepoužívá. Výjimečně se může objevit například v názvech některých japonských restaurací nebo v literatuře jako fiktivní název ostrova.

Kanji (Kanži) slova Yaginoshima

Slovo Yaginoshima se v japonštině zapisuje pomocí tří kanži znaků – 山羊島. První znak 山 (yama) znamená hora, druhý znak 羊 (yagi) znamená koza nebo ovce a třetí znak 島 (shima) znamená ostrov. Dohromady tedy tyto tři znaky vytváří slovo Yaginoshima, které v doslovném překladu znamená „kozí ostrov“.

Významově podobná slova

V japonštině existuje několik slov, která jsou významově podobná slovu Yaginoshima. Například slovo „Hitsuji-jima“, které v překladu znamená „ovčí ostrov“. Další podobné slovo je „Usagi-jima“, které se překládá jako „králičí ostrov“. Tato slova jsou si podobná v tom, že všechna označují ostrov pojmenovaný podle zvířete, které se na něm údajně vyskytuje nebo vyskytovalo.

Závěrem lze říci, že Yaginoshima je zajímavé japonské slovo, které v doslovném překladu znamená „kozí ostrov“. I když se nejedná o příliš často používané slovo, má svůj význam především jako název jednoho z japonských ostrovů. Tento malý ostrov v prefektuře Okinawa láká turisty na své písečné pláže a korálové útesy a je oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování.

Časté otázky pro japonský výraz Yaginoshima

  • Jakou hrubost má kámen Yaginoshima?

    Jedná se o přírodní kámen, takže hrubost není stálá. Nejčastěji se používá 8000-12000 grit.

« Zpět na slovník pojmů