Značky brousků na nože

Výrobci brousků na nože investují mnoho finančních prostředků do jména své značky. Důvodem jsou mnohdy, kromě prodeje, investice do inovativních technik při výrobě brousků a samozřejmě certifikované způsoby broušení nožů. Cílem je, aby se k nim zákazníci vraceli a měli důvěru v jejich další produkty.

Představujeme vám známé, tradiční nebo zajímavé značky brousků a brusičů nožů z celého světa (abecedně řazeno):

3M

Společnost byla založena již roku 1902 jako těžařská společnost na korund a výrobu brusných kotoučů. Dnes nabízí širokou škálu produktů, včetně brusných pásů, kotoučů či ručních brousků.

logo značky Benchwade

Benchmade

Je americký výrobce převážně outdoorových nožů od roku 1987. S tím souvisí, že nabízí pouze jeden brusný kámen, uložený v univerzálním pouzdru pro outdoorové broušení nožů, háčků na ryby či nůžek.

logo značky DMT

DMT

Je americký Specialista na výrobu brousků z diamantovými kameny. Historie společnosti sahá do roku 1976. Nabízí širokou škálu diamantových brousků pro ostření pracovních nástrojů, nožů, pracovních nůžek či sportovního vybavení. Sám o sobě tvrdí, že je leaderem v tomto oboru.

logo značky Edge Pro

Edge Pro

Americká menší společnost od 80 let minulého století. Nabízí zajímavé mechanické brousky, které pracují na principu úchytů a držáků nožů a brusných kamenů. Dosahují tak přesnosti v držení požadovaného úhlu při broušení.

logo značky Fällkniven

Fallkniven

Švédská rodinná firma, která byla založena roku 1984. Vrábí nože a doplňkově i brusné kameny z keramiky s diamantovým prachem a ocílky.

logo značky Fiskars

Fiskars

Finská společnost s tradicí od roku 1649. Nabízí široký sortiment pro dům a zahradu. V oblasti brousků se jedná jen o doplňkovou výrobou a nabízí naprostý základ ve formě mechanických brousků a ocílky.

Více o společnosti Fiskars a oficiální kontakty.

logo značky Global

Global

Vyrobce především profesionálních kuchyňských nožů v Japonsku od roku 1985. Doplňková výroba a prodej jsou pak brusné kameny, mechanické brousky a ocílky.  

logo značky Chefs Choice

Chef’sChoice

Americký výrobce elektrických spotřebičů pro kuchyně. V roce 1985 založil dceřinou společnost specializující se na elektrické brusky na nože a mechanické brousky.

Lansky

Výrobce mechanických brousků, pro běžné použití i pro outdoor nože. Dále vyrábí brusné kameny a další doplňky pro broušení nožů i dalšího vybavení a nástrojů.

logo značky MAC Knives

MAC Knives

Výrobce nožů od roku 1964, který nabízí brusné kameny, mechanický brousek nebo ocílku pouze jako doplněk.

logo značky Norton

Norton

Velký výrobce především brusných kotoučů a průmyslových brusných materiálů. V oblasti broušení nožů nabízí pouze dva syntetické brusné kameny.

logo značky Shapton

Shapton

Japonský výrobce brusných kamenů ve formě destiček. Nabízí jak diamantové, tak skleněné či klasické brusné kameny.

logo značky Shun

Shun

Tradiční japonský výrobce nožů. Brousky nabízí pouze jako doplněk, a to ve formě mechanického brousku a brusného kamene.

logo značky Smith's

Smith’s

Nabízí širokou škálu zejména outdoorových brousků na nože a další vybavení do přírody, které musí zůstat ostré. Najdeme u něj i brousky do kuchyně nebo ocílky.

logo značky Spyderco

Spyderco

Nabízí zejména outdoorové nože, včetně nožů na lov, přežití nebo taktických nožů. Z brousků nabízí brusné kameny a brusné tyčinky, avšak jako doplňek k vyráběným nožům.

logo značky Suehiro

Suehiro

Malý japonský výrobce se specializací na brusné kameny různé zrnitosti. Společnost je na trhu od roku 1967.

logo značky Victorinox

Victorinox

Známý výrobce a prodejce užitkových, outdoorových a vojenských nožů. Brousky nabízí pouze jako doplněk a to ve varintě mechanických brousků určených především pro outdoor.

logo značky Wicked Edge

Wicked Edge

Výrobce mechanickcého brousku a brusných kamenů různé zrnitosti. Dále nabízí vybavení pro údržbu a péči o nože.

logo značky Work Sharp

Work Sharp

Vyrábí a nabízí různé systémy mechanického i elektrického broušení nožů. A to na širokou škálu nástrojů (sekery, pracovní nůžky, nože apod.)

logo značky Wüsthof

Wüsthof

Známý německý výrobce kuchyňských nožů, který nabízí brousky jako doplněk a to ve variantách mechanických brousků, ocílky nebo kamene.

logo značky Zwilling

Zwilling J.A. Henckels

Známý výrobce kuchyňských nožů, který nabízí pouze mechanický brousek jako doplněk. Společnost však nabízí přímo broušení nožů, nůžek apod.

Je možné, a dokonce i pravděpodobné, že jste svou oblíbenou značku v tomto seznamu nenašli. Neznamená to, že je ta značka špatná nebo není dostatečně známá či tradiční. Prostě jsme ji zatím nestihli přidat na seznam nebo nenašli anebo nám o ní nikdo neřekl.  Ale můžeme ji zařadit do seznamu, napište nám o jakou značku jde, aby ji viděli i ostatní uživatelé. Třeba to bude pro ně ta pravá.

Proč zvolit prověřenou – známou značku brousků

Broušení nožů a s tím související nástroje jsou staré stejně jako nože samotné. Není proto divu, že se broušení a údržba stala komerční záležitostí. Když si vybíráte brousek na nůž, určitě chcete spolehlivost, dlouhou životnost a hlavně účinnost a šetrnost. Velké společnosti, které vyrábějí brousky nebo brusiče mají obvykle dlouhou tradici a zkušenosti. Pokud by tak nebylo, značka by jistě zanikla, protože by neměla zákazníky. U většiny se tak můžete spolehnout na kvalitu zpracování a účinnost. Značky brousků mají tedy jistě místo při rozhodování, jakým způsobem budete brousit své nože.

Pokud se v tuto chvíli rozhodujete zda a čím brousit nože. Podívejte se na článek Brousky na nože, dozvíte se jaký nástroj je pro vás to pravé.